Europa Pingiwna Popo, Ida, konie i reszta świata

Tytuł: Europa Pingwa Popo
Autor: Jan Bajtlik
Liczba stron: 56
Wydawnictwo: Dookoła świata
Ocena: 6/10 [dobra]

To bardzo specyficzna pozycja. Otóż każda strona zawiera wyjaśnienie jakiegoś pojęcia bądź też wydarzenia. Pingwin Popo w ładnie ilustrowanej książce tłumaczy co to jest Atlantyda, kim był zespół The Beatles (sama nie wiedziałam, że muzycy tworzyli go tylko 10 lat) czy kto to był Faust. W związku z tym ostatnim książka nie jest raczej przeznaczona dla dzieci, bo pięciolatki raczej nie powinny wiedzieć kim był ów Faust, ale spokojnie jest to dobra pozycja dla starszych dzieci. Książka posiada również rekomendacje Andrzeja Mleczki jak i Joanny Olech. Ciekawe ilustracje i ciekawy pomysł na książkę.

Tytuł: Ida, konie i reszta świata
Autorka: Magdalena Zarębska
Liczba stron: 110
Narracja: trzecioosobowa
Ilustracje: Artur Gołębiowski
Seria: Tom I
Wydawnictwo: Dookoła świata
Ocena: 6/10 [dobra]

Ida to dziesięciolatka, która ponad wszystko kocha konie. Jej (jak sądzi bohaterka) nieznośna młodsza siostra Pola też postanawia zacząć jeździć. Na domiar złego okazuje się, że mama jest w ciąży a cała rodzina musi wyprowadzić się z Polski i zamieszkać na dwa lata w Paryżu.

Książka jest idealna dla dzieci w wieku około 10 lat. Z pewnością może nauczyć miłości do zwierząt, ale też, że ważna jest pasja. Większość dzieciaków dzisiaj operuje komputerami i komórkami lepiej niż nie jeden dorosły.W przeciwieństwie do Idy, która potrafi wstać o świcie by wyczyścić swojego ulubionego kuca. Również potrafi odnaleźć się w obcym kraju jak i radzi sobie z młodszą siostrą i tą, która dopiero się urodziła. Warta polecenia.

Za możliwość przeczytania obu książek dziękuję Wydawnictwu:Chciałam Was też poinformować, że jedna z bloggerek przeprowadziła ze mną wywiad ;) Zapraszam Was do zapoznania się z nim wywiad-klik


Komentarze

 1. Ojej, jakie śliczne wydanie bajek :) Może kiedyś skuszę się na zakup ;)

  A pierwszą pozycję chętnie bym sama przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wywiad już czytałam :) Natomiast książeczki mają śliczne ilustracje. Jestem pod ich dużym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydanie tych bajek wygląda naprawdę fajnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również gratuluję wywiadu!

  O ile Pingwin Popo zauroczył mnie od razu po tych kilku zdjęciach, które tu zaprezentowałaś, to mam wrażenie, że po Idę bym nie sięgnęła. Dziewczynki z konikami i do tego jeszcze w romantycznym Paryżu wydają mi się dość kiczowate, wolałabym, żeby dziewczynki z mojej rodziny czytały o łobuziarach takich jak Pippi Långstrump :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty