Zapowiedź: "Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black" Piper Kerman

PREMIERA: 24 WRZEŚNIA
LICZBA STRON: 360
WYDAWNICTWO: REPLIKA 

ŚWIATOWY BESTSELLER! 

Setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy, miliony oglądających serial – teraz historia Piper porwie także i Ciebie!
Przekrocz próg więzienia dla kobiet...

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College.

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury, w stanie Connecticut. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka... cóż, grubo się myliła.

Zaskakująca, kontrowersyjna, niezwykle zabawna i przede wszystkim – prawdziwa!

„Uwielbiam tę książkę. Kompletnie mnie zaskoczyła. Jest to przekonująca historia ukazująca życie w federalnym więzieniu dla kobiet. To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami, jest to też historia bogata w humor i patos odkupienia. Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspanialy sposób opisze miłość, współczucie i ukaże realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujący twist – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej. W końcu ta książka nie jest tylko o więzieniu, narkotykach, przestępczości czy sprawiedliwości, to – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety. Nigdy jej nie zapomnę”

– Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módł się, kochaj. 

Na podstawie książki powstał popularny serial produkcji Netflix, który już po pierwszym sezonie podbił serca milionów widzów!

trailer serialu: 

Komentarze

 1. Wow. Wygląda na to, że będzie dość kontrowersyjnie. Z początku czytając ten opis nasunęła mi się myśl, że znowu to jakaś powieść o porzuconej babie.. Ale mimo, że wygląda na to, że rzeczywiście będzie to coś innego, to tematyka nie jest w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w moim jak najbardziej, poza tym serial wydaje się być świetny !

   Usuń
 2. Widzę, że coraz więcej blogerów zapowiada tą pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już miałam pisać, że sobie odpuszczę, ale okazuje się, że książka może być nawet ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj a ja jakoś nie mam na nią ochoty :)
  http://qltura.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka jakoś nie w moim guście, ostatnio zbyt wiele książek o podobnej tematyce znalazło się w mojej biblioteczce przez wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiedzi coraz więcej, ale mnie niekoniecznie pociąga :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty