Chwila szczęścia - Federico Moccia

by - 12:25


Tytuł: Chwila szczęścia
Autor: Federico Moccia
Narracja: pierwszoosobowa
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: MUZA 
Recenzja przedpremierowa
Premiera książki 19 marca


Nicco ma dwadzieścia lat i właśnie rzuciła go dziewczyna. Porzucony chłopak rozmyśla nad tym dlaczego bez słowa wyjaśnienia jego ukochana Alessia postanowiła z nim zerwać. O tym, że jest to definitywny koniec dowiaduje się z facebooka. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela ksywka Gruby. Dwójka młodych mężczyzn pewnego dnia wpada nie dwie turystki uwaga z Polski! Czy Ania i Paulina odnajdą miłość, czy Nicco i Gruby zakochają się w pięknych Polkach ? Czy będą potrafili wykorzystać szansę na szczęście?

Książki autorstwa Federico Moccia miałam już okazję czytać. Na podstawie wszystkich książek tego włoskiego autora powstały filmy. Byłam ciekawa jaką historię stworzył tym razem. Przenosimy się do Rzymu. Poznajemy Nicco. Chłopak opowiada nam swoją historię. Jesteśmy świadkami zdarzeń teraźniejszych jak i tych przeszłych. Zraniony przez dziewczynę, po stracie ojca, próbuje odnaleźć się w świecie. Ma dwie prace, rano pracuje w kiosku, po południami w biurze nieruchomości. Jego życie kręci się w okół spotkań z Grubym, pracą i rodziną, aż w końcu poznaje Anię. Piękna dziewczyna z Polski zatrzęsła jego światem. Czy chłopak się w niej zakocha ? Przeczytajcie a dowiecie się. Chcecie pospacerować ulicami Rzymu i odwiedzić włoskie restaurację? Ta książka jest właśnie dla Was!

Czasami jesteśmy tacy roztargnieni, że kolejny dzień nie wydaje nam się szczególnie ważki. Tymczasem codziennie może wydarzyć się coś, co odmieni nasze życie, codziennie może być ten nowy dzień.

Autor pisze w sposób typowy dla siebie. Mam na myśli to, że jeśli czytałabym jakąś książkę nie znając wcześniej autora pewnie wpadła bym na pomysł, że tym razem jest to Moccia. Dużo dialogów, szczegółowe opisy to głównie charakteryzuje jego stylu. Jak zawsze porusza on tematy związane z młodymi ludźmi. W książce odnajdziecie miłość, zdrady, seks, narkotyki. Trochę wszystkiego.

Kiedy przestajemy się z kimś spotykać, przeżywamy nowe sytuacje, które oddalają nas coraz bardziej. Te chwile nigdy nie będą nasze 

Główny bohater wydał mi się lekko irytujący. Postrzegał ludzi przez pryzmat ich przezwisk, był zbyt dużym filozofem jak na mój gust. Jednak książka mi się podobała. Historia o tym, że miłość nie zna granic, ani kulturowych ani językowych. Autor poetycko opisuje uczucia towarzyszące bohaterem. Obserwujemy budującą się między nimi przestrzeń. Zakończenie bardzo zaskakujące. Chętnie przeczytałabym o kolejnych perypetiach tych bohaterów. Książka dobra na zbliżającą się wiosnę. Myślę, że znajdzie ona duże grono fanów. Jak to bywa w książkach tego autora, jest miłość, jest ból, są rozstania i powroty. Jak w życiu.

Ocena
7/10

Za możliwość przeczytania dziękuję:

You May Also Like

8 komentarze

 1. O, widzę, że zaczęłaś współpracę z Muzą. Na pewno nie pożałujesz, bo mnie współpracuje się z nimi wspaniale :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka dopiero 19 marca? ;( Szkoda, że trzeba tak długo na nią czekać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moccia wydał coś nowego? o :) Skoro piszesz, że to idealna książka na wiosnę, to tak ją zakwalifikuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To musi być ciekawa książka, z chęcią przeczytam :DD Trzy metry nad niebem też za niedługo sobie pykne, bo wszyscy już czytali i czuję się z tyłu ;/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka nie zainteresowała mnie, więc nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś przeczytam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam mieszane uczucia, ale może jednak przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znam twórczość Moccii, przeczytałam trzy jego książki i jak na razie nie mam ochoty na sięganie po pozostałe. Nie były złe, ale jakoś się nie dogadaliśmy ;)

  OdpowiedzUsuń