Premiery, zapowiedzi, nowości

Nie tylko o łajdakach
Magdalena Kulus
Wydawnictwo: SOL
„Nie tylko o łajdakach” to powieść o dojrzewaniu, o poszukiwaniach i próbach oswojenia szczęścia. Z pozoru lekka, zmusza do przemyślenia życiowych decyzji i wartości, którymi się kierujemy. Nastka – główna bohaterka – ucieka od problemów, od niemiłości i opuszcza miasto, by napisać na wsi pracę magisterską oraz rozpocząć dorosłe życie. Na swojej drodze spotyka ludzi, którzy uczą ją, że świat, chociaż pełen łajdaków, daje sporo powodów do radości. Szybko zaczyna rozumieć, że należy z nich korzystać, gdy tylko jest ku temu okazja. 
Magdalena Kulus - filolożka z wykształcenia, gawędziarka z zamiłowania. Pisze więcej niż czyta, chociaż wie, że powinno być na odwrót. Na co dzień urzędniczka - pracuje w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Tychy. Zadebiutowała w 2011 roku książką o swoim psie asystencie pt. "Blondyn i Blondyna". Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego - zajmuje się literaturą dla dzieci i młodzieży, recenzuje książki, pisze rozprawę o polskiej recepcji "Ani z Zielonego Wzgórza". 

I dobry Bóg stworzył aktorkę
Agata Pruchniewska
Wydawnictwo: SOL
Być aktorką...
Większość dziewczynek na pewnym etapie życia marzy o tym, by zostać aktorką. Większość z tej większości z czasem zmienia zdanie. Dorotka zalicza się do mniejszości, która zdania nie zmienia, choć w efekcie wszystko wygląda inaczej, niż sobie wyobrażała.
To historia najprawdziwsza z prawdziwych, w której pasja walczy ze zwątpieniem, wiara w siebie z totalnym załamaniem, a marzenia o wielkich rolach kończą się często na reklamie protez zębowych i debecie na koncie. 
Dorotka unika kłopotów, ale one ją po prostu znajdują, co ma pewnie związek jej z niezwykłym talentem do popełniania gaf. Szczególnie dotkliwe okazuje się to w interesujących okolicznościach, a w takich właśnie poznacie wielu sławnych ludzi, znanych Wam dotąd tylko z ekranu i sceny teatralnej.
Aha, jest jeszcze Książę z Bajki... Oraz niezawodni, wspaniali przyjaciele.
Pełna humoru opowieść z autobiograficznymi wyznaniami aktorki. 
Triumf nad prozą życia w epoce gender.

Zakochać się
Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami… Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość.
Cora Carmack
Coś do stracenia
Wydawnictwo: Jaguar
Bestseller "New York Timesa" i "USA Today" Bliss Edwards jest miła, sympatyczna i poukładana. Studiuje na ostatnim roku aktorstwa w college'u. Ma fantastycznych przyjaciół i... wciąż jest dziewicą. Wkurzona tym, że jako jedyna z licznego grona znajomych nigdy nie uprawiała seksu, Bliss postanawia rozwiązać problem. Koniecznie ZANIM odbierze dyplom i zostanie pierwszą kobietą, która opuściła mury uczelni nietknięta. Plan jest prosty - iść do pubu, poderwać przystojnego nieznajomego, oddać mu się, a potem nigdy więcej go nie spotkać. 3 razy zet. Znaleźć, zaliczyć, zapomnieć. Nic jednak nie idzie tak, jak powinno. Bliss panikuje i zostawia nowopoznanego, szalenie przystojnego i zupełnie nagiego faceta we własnym łóżku. I to pod pretekstem, któremu nie dałby wiary nawet ogórek po lobotomii. Jakby tego było mało, następnego dnia okazuje się, że jedne z zajęć w jej grupie poprowadzi nowy wykładowca. Mężczyzna, którego porzuciła w środku nocy i którego miała nadzieję nigdy więcej nie spotkać.


Brazylia
Michael Palin
Wydawnictwo: Aim Media/ Insignis

Nowe potencjalne supermocarstwo, rozciągający się na pół kontynentu tygiel kultur, religii i ras, kraina nieprzebranych bogactw – o tak, Brazylia ma do zaoferowania dużo więcej niż słońce, ocean i sambę! Leśne głusze, gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, tętniące życiem metropolie zamieszkiwane przez skrajnie ubogich i nieprzyzwoicie zamożnych… Brazylia to kraj szokujących kontrastów. Zdumiewa i wyzwala emocje. Przeczytajcie, jak to niezwykłe miejsce odkrywał Michael Palin.

Trasa jego podróży wiedzie od granicy z Wenezuelą po wodospady Iguaçu na pograniczu argentyńskim. Michael Palin pływa łodzią po rzece Xingu, lata hydroplanem nad ogromnymi połaciami lasu deszczowego, zwiedza nowoczesną Brasílię, daje się porwać wielokulturowej atmosferze Rio i pieszo dociera do plemion ukrytych w sercu dżungli. Spotyka potomków afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców żyjących w głębi lądu i dużą społeczność pochodzenia niemieckiego, która pielęgnuje swoje dziedzictwo na największym poza Monachium festiwalu piwa.

Komentarze

 1. Ja zdecydowanie zamierzam przeczytać: Coś do stracenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Ceceli Ahern to mój typ.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zakochać się" bardzo mnie ciekawi, a "Coś do stracenia" czytałam - typowa młodzieżówka, ale bardzo przyjemna ;)

  Przy okazji zapraszam do siebie na konkurs: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2014/06/klub-karmy-czesc-2-wraz-z-tematyczna.html – krótki termin, dlatego informuję osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 2 pierwsze przedstawione tytuły właśnie dziś do mnie dotarły :) Jestem strasznie ich ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie bez szału :) poza tym obiecałam sobie, że ograniczę książkowe zakupy przez wakacje, więc muszę się pilnować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne zapowiedzi, szczególnie mam chęć na ostatnią książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Upoluję kilka tych tytułów <3
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dwie pierwsze do mnie właśnie lecą, a trzecia mi się marzy, jak tylko zobaczyłam jej okładkę - uwielbiam Ahern!

  OdpowiedzUsuń
 9. O, Ahern! Aż wstyd przyznać, że jeszcze żadnej z jej książek nie czytałam. Przedostatnia też mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych książek mam ochotę szczególnie na "Coś do stracenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dla mnie nie ma nic powalającego. Chociaż chętnie sięgnęłabym po książkę Ahern ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. :) dość ciekawe zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Coraz częściej Ahern na blogach widzę. Chyba jakaś moda ;). Czy tylko mi się wydaje, czy te fale książek jednego autora, to najczęściej przy książkach romantycznych się pojawiają?

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaciekawiła mnie pierwsza książka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty