English matters, Business English Magazine [lipiec/sierpień]

by - 10:49


Kolejne numery English Matters i Business English, kryją w sobie wiele ciekawych artykułów. Jak zwykle zresztą. Na pierwszy ogień idzie "English Matters"


Jednym  z ciekawszych artykułów okazał się ten o nowej "twarzy" architektury, jak możecie się domyślić ze zdjęcia dowiemy się trochę o bibliotece w Kansas, która wygląda jak wielka półka pełna książek. Oprócz tego kilka ciekawostek o innych budynkach.


Wiele zwrotów i słówek jest wyjaśnione i poprzedzone ciekawymi przykładami.


Dział kultury też ma wiele do zaoferowania. Otóż autorzy postanowili przedstawić nam kilka historii "złych chłopców". Jest między innymi historia Janosika.


Rozdział o podróżach również okazał się bardzo ciekawy. Jak się okazuje Wielka Brytania, ma coś więcej do zaoferowania niż tylko gęste chmury i ruch uliczny. Ma ona kilka pięknych miejsc, które są mniej znane, ale jak najbardziej warte zwiedzenia.


Bardzo zainteresował mnie artykuł na temat brytyjskich seriali. Mianowicie, młodzi Brytyjczycy nie muszą już czekać na seriale amerykańskie, bo ich rodzimy rynek też ma wiele do zaoferowania. Jest mu mowa między innymi o Skins, My Mad Fat Dairy, czy o popularnym Doktorze Who.

Nowość jaką oferuje redakcja czasopisma to zapis fonetyczny trudniejszych słówek. W English Matters każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to ciekawa, opatrzona mnóstwem ładnych zdjęć gazeta. Trudne słówka są wyjaśnione,  aż sześć artykułów możemy posłuchać w wykonaniu lektora. Całą listę słówek można ściągnąć ze strony internetowej i wydrukować. Zachęcam Was do zapoznania się z gazetą, nie zdradzam o czym są inne artykuły, sami się przekonajcie ;)

Cena: 9,50 zł
Liczba stron: 49Business English Magazine to grubsza i droższa wersja English Matters. Ma więcej artykułów i tyczy się głównie biznesu i pieniędzy. 


Artykuł o reklamie, i ciekawym kanale telewizyjnym DogTV.


Bardzo ciekawy okazał się dla mnie artykuł o Szkocji i jej właścicielu. Daniel Stanford wybrał się na poszukiwana i przedstawił nam bardzo ciekawą historię tego miesca, plus cudowne zdjęcia starych zamków czyli to co lubię najbardziej.


Jako, że lubię gotować i wiem kim jest Jamie Olivier chętnie przeczytałam artykuł z działu trendów biznesów na temat kucharzy, którzy stali się celebrytami.Na koniec coś dla wszystkich moli książkowych, czyli czy lepszy jest e-book czy tradycyjna książka. Poznacie argumenty twórców. 

Podobnie jak w English Matters w Business English Magazine, mamy transkrypcję słówek, aż dwanaście artykułów możemy posłuchać jako mp3. Trudniejsze artykuły, które bardziej rozprawiają o biznesie, pieniądzach i polityce.  Na końcu odnajdziemy testy językowe.

Cena: 19,50 zł
Liczba stron: 84


Za magazyny dziękuję:


You May Also Like

10 komentarze

 1. Jak dobrze, że mam już najnowszy numer w domku! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także już mam w domu te dwa numery, za niedlugo bede recenzowac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne są te gazetki :) Bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe co oglądają psy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. nawiązując do brytyjskich seriali, Secret diary o a call girl to dla mnie mistrzostwo świata :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój English Matters czeka na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedy jeszcze mieszkałam w Polsce zdarzało mi czytać "English Matters" :)

  OdpowiedzUsuń