Praca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć ? - S. Konik i J. Warda

by - 11:03


Tytuł: Praca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć?
Autorki: Sylwia Konik i Justyna Warda
Liczba stron: 168
Wydawnictwo: One Press

Wielu ludzi zastanawia się nad tym żeby zmienić swoją pracę. Z różnych powodów, są znudzeni, marzą im się większe zarobki. Młodzi ludzie dopiero wchodzący na rynek pracy, nie mają alb doświadczenia, albo studiów. Jak znaleźć idealną pracę? Taką, która będzie nas satysfakcjonować i zapewni nam godne życie . Na te pytanie odpowiedzi próbowały znaleźć autorki książki. Czy im się udało ?

Książka jest króciutka, za to słono kosztuje. 32,90 zł, za porady, które równie dobrze można znaleźć w Internecie. Nie jestem zachwycona tą pozycją. Jestem osobą młodą, która miała już pracę. Jak się okazało praca w urzędzie, wcale nie jest prestiżowa. Z książki można dowiedzieć się, że jest idealna dla młodych kobiet, które chcą zajść w ciążę. Jeśli jednak ktoś jest rekinem biznesu nie ma co szukać tam zajęcia. Książka podzielona została na pięć rozdziałów: rynek okiem pracownika, jak szukać (wymarzonej) pracy, gdy..., wywiady, poradnik praktyka, czyli..., równowaga między życiem prywatnym i pracą. Dowidzieć można się, że lepszą pracę znajdziemy w dużym mieście. Naprawdę ? Bez przesady kto tego nie wiedział ?

Jest kilka charakterystyk firm, autorki piszą kto nadaję się do jakiej pracy i w jakiej firmie. Znajdziemy tu porady, jak napisać CV, skąd pobrać dobre CV. Jaki jest wymarzony pracownik. Pomocne mogą okazać się rady, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakich pytań można się spodziewać. Panie autorki, polecają czytać prasę, tam szukać ogłoszeń o pracę, również w Internecie. Nie jest to żadna tajemnica. Większość porad, jakie są w książce spokojnie można znaleźć za darmo w Internecie. Ja nie jestem usatysfakcjonowana ta pozycją. Liczyłam na więcej, może jakiś ciekawych trików, trochę motywacji. Nie znalazłam tu czegoś czego bym nie wiedziała, lub nie przeżyła na kilkunastu rozmowach kwalifikacyjnych, w których miałam okazję uczestniczyć. Książka może być dobra dla osób, które wolą mieć wszystko spisane, kompletnie nic nie słyszeli o tym jak wygląda poszukiwanie pracy. Dla zupełnych laików.

Ocena: 
5/10

Za książkę dziękuję

You May Also Like

9 komentarze

 1. Mnie się udało znaleźć wymarzoną pracę, choć nie było łatwo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka kompletnie mi nie potrzebna, teraz wszystkie takie porady można znaleźć w internecie

  OdpowiedzUsuń
 3. Laikom wystarczy internet, a nie dość droga, jak na poradnik, książeczka, której ja na pewno nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł idealny dla mnie :D ale obawiam się, że po przeczytaniu nic by się specjalnie nie zmieniło :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A można znaleźć pracę nieskutecznie? Czy to jakiś żart? No cóż, jak widać książkę może napisać każdy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Praca wymarzona, to wyłącznie dobre nastawienie, a zmienić pracę można zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście tematyka, którą łatwo można za darmo w internecie znaleźć...

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie odczucia mam względem większości poradników (kto wie, może niesłusznie): że większość zamieszczonych w nich porad można przeczytać w Internecie, jeśli się dobrze poszuka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię poradników, pracy szukałam, więc wiem jak to wygląda (bardzo kiepsko w Polsce, więc nawet poradnik nie pomoże), wszelkie rady dotyczące wyglądu, CV, etc. zastosowałam (tak, znalazłam je za darmo w Internecie :) ), a pracy jak nie było tak nie ma ;)

  OdpowiedzUsuń