Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana - Mac Tyler Nobleman

by - 04:23

Tytuł: Cudowny chłopak Billy.  Nieznany współtwórca Batmana
Autor: Marc Tyler Nobleman
Ilość stron: 48
Wydawnictwo: Centrala

Pewnego razu było sobie dwóch młodych komiksiarzy. Jeden nazywał się Bill Finger, a drugi Bob Kane. Bill uwielbiał wymyślać przygodowe historie, a Bob rysować. Kiedyś wymyślili razem nowy rodzaj bohatera - nocnego mściciela, który sączy terror w serca przestępców. Nazwali go Batmanem.
Reszta to historia. Tylko czyja?

Na każdym komiksie z Batmanem widniało nazwisko Boba - dzięki temu zyskał sławę i bogactwo. Ale nazwisko Billa nie pojawiło się tam ani razu. Umarł w biedzie, nieznany praktycznie nikomu. Jak mogło do tego dojść?

Marc Tyler Nobleman, autor przełomowej książki Boys of Steel: The Creators of Superman łączy siły z Ty`em Templetonem, znanym rysownikiem Batmana, by wspólnie walczyć o sprawiedliwość dla Billa Fingera. Opierając się na własnym, wyczerpującym śledztwie, autorzy Cudownego chłopaka Billego po raz pierwszy w historii odkrywają przed nami nieznanego dotąd człowieka, który stoi za znaną na cały świat legendą.

Nie znam się za bardzo na komiksach, nie czytam ich ani nie nie jestem wielką fanką. Zatem moje oko laika może tylko powiedzieć, że książka ma świetne rysunki. W formie graficznej przedstawione jest życie Bill'ego, odkrywamy proces tworzenia Batmana, życie autora i sieć tajemnic jaka w okół niego urosła. Co jeszcze przypadło mi do gustu to końcowe wyjaśnienia autora książki, które było już bez rysunków.

Myślę że jest pozycja obowiązkowa dla fanów Batmana, których faktycznie interesują komiksy i wiedzą co "w trawie piszczy". 

Ocena:
 6/10

Za książkę dziękuję SztukaterYou May Also Like

0 komentarze