Kochając Pana Danielsa - Brittainy C. Cherry


Tytuł: Kochając pana Danielsa
Autorka: Brittainy C. Cherry
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Filia

Książka jest pełna tragedii i miłości wręcz niemożliwej do poznania w prawdziwym świecie. Ale cóż. Mogłabym się na nią wkurzać, że przecież tacy faceci nie istnieją ale nie zmieni to faktu, że ta książka jest fantastycznie napisana.

Ashlyn właśnie straciła siostrę bliźniaczkę. Matka chce żeby się wyprowadziła i zamieszkała u swojego ojca, z którym w zasadzie nie utrzymywały kontaktu. Nie mając dużo do powiedzenia dziewiętnastoletnia Ashlyn przeprowadza się z Chicago do małego miasteczka. W pociągu poznaje Daniela. Zabójczo (oczywiście jak mogłoby być inaczej) przystojnego mężczyznopaka. Jeszcze nie mężczyzna ale już nie chłopak tak gwoli wyjaśnienia. Początkowa fascynacja i namiętny pocałunek kończą się zakazaną miłością, ponieważ jak się okazuje Daniel jest nauczycielem i będzie uczył Ashlyn literatury.

Zauważyłam, że motyw zakazanej miłości nauczyciel - uczennica jest bardzo popularny! W każdej z tych książek pojawia się wątek erotyczny. W tej również i jest dość spory. Autorka niby napisała romans ale z wieloma kontrowersyjnymi tematami. Jak geje, odrzucenie przez rodziców czy brak akceptacji.

Rzecz jasna Ashlyn jest kochającą książki i nienawidzącą imprezy nastolatką. W raz z Danielem kochają Szekspira. Aż chce się powiedzieć: typowo ! Wiele książek, które ostatnio przeczytałam ma bardzo rozbudowany wątek tego już od dawna nieżyjącego poety.

Książka jest o seksie, zdradzie, śmierci, tęsknocie. Cała gama uczuć i wydarzeń. Przez ponad czterysta stron obserwujemy rozterki Ashlyn i Danielsa. Jak zakończy się ta historia zakazanej miłości? Niezbyt zaskakującą aczkolwiek samo rozwiniecie historii i poboczne postaci są rewelacyjne.

Ocena: 8/10

Komentarze

 1. Uwielbiam tę książką. Skradła moje serce. Mam nadzieję, że jeszcze poznam jakąś inną powieść tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka genialna, ale myślę, że nieco źle ujęłaś temat seksu w swojej recenzji. Niektórzy mogą myśleć, że główni bohaterowie ciągle to robią, a tak nie jest. Autorka skupia się zdecydowanie na samej miłości, a nie na ich seksie. Motyw seksu (jak i również odrzucenia i ukrytych tajemnic) dotyczy bardziej postaci pobocznej, a nie Ashlyn i Daniela.
  Polecam jednak bardzo, bo książka ma w sobie to coś, czego nie mają inne romanse, a jej wielkim plusem jest to, że nie czytamy jedynie o miłości głównych bohaterów a poznajemy problemy innych ludzi otaczających tę dwójkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moim zdaniem dość często i do tego opisy były bardzo barwne. Nie napisałam, że odrzucenie i ukryte tajemnice tyczą się wyłącznie Ashlyn i Daniela chociaż ich również ;)
   I zgadzam się, to że były poruszone inne tematy niż tej dwójki wpłynęło na to, że książka ma u mnie dużego plusa.

   Usuń
 3. Brzmi na prawdę ciekawie, koniecznie muszę się zapoznać z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromna ochotę przeczytać książkę. Zwłaszcza, że czytałam jedynie pozytywne opinie o Panu Danielsie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za romansami, ale skoro książka porusza ważne tematy to może dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty