Ballada o ciotce Matyldzie - Magdalena Witkiewicz

by - 06:05Ciotka Matylda podjęła decyzje. Umiera. Jako kobieta rezolutna zawsze sama decydowała o swoim życiu, jak się okazuje o jego zakończeniu też. I nie myślcie, ze jest to jakieś makabryczne rozwiązanie. Wręcz przeciwnie. Starsza pani przeczuwała, że zbliża się jej ostatnia godzina na ziemi i przed tym postanowiła, że musi zabezpieczyć finansowo i życiowo swoją ukochaną siostrzenicę Joankę. Niech was nie zmyli to zdrobnienie. Joanka to tak naprawdę Joanna dorosła kobieta, która jest w ostatnim miesiącu ciąży. Jej mąż Piotr bada skały na Antarktydzie i widzi się z nim raz na pół roku. Co ma zrobić młoda kobieta, która właśnie urodziła dziecko, ukochana osoba umiera, a mąż milczy i nie wie o narodzinach potomka? Oczywiście otrzymuje pomoc od Olusia i Przemcia.

Oluś i Przemcio to bliźniacy, którzy prowadzą bardzo oryginalny sklep. Joanna ma tam, po ciotce 20% udziałów. Oprócz pieniędzy może liczyć również na wsparcie i przyjaźń braci. Mimo że wyglądają jak wyrwani z gangu to mają złote serca. Pomoc, którą jej okażą będzie niezbędna, ponieważ mąż Joanki... Dowiecie się jak przeczytacie nie będę zdradzać.

Zachęcam was bardzo do przeczytania tej książki. Jest to ciepła opowieść o sile przyjaźni. Wystarczy być dobrym człowiekiem i starać się kochać innych, a mimo przeciwności nasze życie, będzie cudowne. Perypetie Joanki są zabawne i wzruszające. Miła lektura idealna na jeden wieczór pod kocem lub słoneczny dzień na plaży.

Ocena: 8/10
Liczba stron: 318
Wydawnictwo: Filia

You May Also Like

3 komentarze

  1. Bardzo lubię książki pani Magdaleny :) Dlatego z chęcią sięne i po ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna nadrabiam twórczość Magdaleny Witkiewicz, ale do tej jeszcze nie dotarłam :)

    OdpowiedzUsuń